DUYURULAR

1512 Programı 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluş 2016 Çağrısı Açıldı

ANASAYFA | DUYURLAR |
1512 Programı 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluş 2016 Çağrısı Açıldı
1512 Teknogirişim Sermaye Desteği (BiGG) Programının 1. aşama faaliyetlerini yürütecek yeni Uygulayıcı Kuruluşlar belirlemek üzere 1601 - Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında yeni bir çağrıya çıkılmıştır.

Bu çağrı ile belirlenecek Uygulayıcı Kuruluşlar girişimcilerin iş fikirleri başvurularının toplanması, başarılı bir iş planına dönüşme olasılığı yüksek olan iş fikirleri için girişimcilere eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetlerin verilmesi, iş fikrinin iş planına dönüşmesi sürecinde fikrin ticari açıdan doğrulanması çalışmalarının yürütülmesi ve girişimcilerin hazırlayacağı iş planı önerilerinin 2. aşama başvurusu için uygunluğunun değerlendirilmesi faaliyetlerini yürüteceklerdir.
Başvuru:
Çağrıya başvuru yapabilecek kuruluşlar:

 

  • Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO),
  • En az bir iş fikri yarışma sürecini başarıyla tamamlamış veya hızlandırıcı, kuluçka, vb. alanlarda deneyimi olan Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleridir.

Çağrı başvuruları, eteydeb.tubitak.gov.tr internet adresinde yer alan PRODIS (TEYDEB Proje Değerlendirme ve İzleme Sistemi) üzerinden alınacaktır.

Kuruluşlar 23.05.2016 – 17.06.2016 tarihleri arasında PRODİS üzerinden ön kayıt işlemlerini yapabilecek, başvurularını 30.06.2016 tarihine kadar TÜBİTAK’a gönderebileceklerdir.

Değerlendirme:
Çağrı kapsamında yapılan başvurular, Uygulama Esasları çerçevesinde panel yöntemiyle değerlendirilecektir.

Destek şekli:
Çağrı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan kuruluşlara çağrı metninde tanımlanan ölçütlere göre %90 veya %100 oranında hibe destek sağlanacak olup kuruluşların personel giderleri, hizmet alımları, seyahat giderleri ve genel gider kalemleri desteklenecektir.

İSTANBUL PROJE İstanbul Proje Destek Merkezi Avrupa Birliği, Dünya Bankası ve diğer ulusal/uluslar arası fonların KOBİ'lere , Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Yerel Yönetimlere ulaştırılması yönünde çözüm olanakları sunan özel bir danışmanlık şirketidir.
İPDM PLAN PROJE DESTEKLEME MERKEZİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Piyalepaşa Bulvarı No:73 ORTADOĞU Plaza  Kat 13 No:28 Şişli, İstanbul
+90 (212) 222 42 82 (pbx)